Вчителі в сучасній українській школі готують дітей до майбутнього успішного життя. Наші учні повинні мати знання, уміння і навички для старту свого дорослого самостійного життя. Читати, розуміти прочитане, висловлювати свою власну думку усно і письмово, розв’язувати проблеми, а також виявляти творчий підхід і здатність співпрацювати з іншими людьми – це вміння, які є спільними для компетентностей Нової української школи.
Потрібно вчити дітей спілкуванню в соціальних мережах. Можливо, ведення свого каналу на YouTube, блогу чи сторінки в Іnstagram стане для учня цінним досвідом для розуміння своїх талантів, здібностей і допоможе вибрати майбутню професію.
Реалізовуючи наскрізну змістову лінію «Громадянська відповідальність» на уроках української мови та літератури, я навчаю учнів спілкуванню в соціальних мас-медіа: учні вчаться писати листи для відправки електронною поштою, оголошення, резюме, відгуки на фільми, книги. В результаті школяр сприймає себе як учасник громади, вчиться взаємодіяти в групі, розуміє потребу працювати разом, висловлює своє ставлення до різних подій в житті, визначає достовірність інформації, формується як особистість, розуміє життя в мультикультурному суспільстві і потребу жити в мирі.
На своїх уроках я пропоную учням скористатися онлайн інструментом для створення різноманітного графічного контенту – Crello. Crello – це графічний редактор для оформлення соціальних мереж. Даний графічний редактор має можливості використовувати анімацію. Він допомагає оформлювати наші соціальні активності, а саме: пости в соціальних мережах, блогах, веб сайтах, рекламних банерах. Також цю продукцію можна друкувати. На сайті https://crello.com/uk/home/ є в наявності шаблони постерів, візиток, листівок, сертифікатів. Використовуючи шаблони учні можуть створювати свої власні вітальні листівки, змінювати графіку, вставляти готові малюнки чи ті, які вони знайшли самостійно в мережі інтернет. На сайті розміщена величезна бібліотека фото, а можна вставляти в шаблони свої фото за бажанням. Можна створити дизайн з «нуля». Для того, щоб розпочати роботу на сервісі, необхідно спочатку зареєструватися. У вас буде особистий кабінет з можливістю створювати там папки. Створену продукцію можна роздрукувати, старшокласники можуть використати її в своїх виступах, в презентаціях. Учні вчаться створювати візуальну комунікацію.
Також даний онлайн-редактор графічних дизайнів використовують слухачі Лановецької філії Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України. Учні створюють постери. Ось деякі з них.